We wrześniu ubiegłego roku informowaliśmy o drastycznym odkryciu gospodarza z Pierławek, który na łące niedaleko domu znalazł dwa martwe psy. Jeden z nich miał ranę postrzałową, drugi dziwnie wykrzywiony łeb. Wszystkie dowody na to wskazują, że sprawcą był myśliwy z Działdowa, który już niedługo stanie przed sądem. Rozprawa odbędzie się w piątek, 10 maja o godzinie 9.00 w działdowskim Sądzie Rejonowym.

Więcej w aktualnym wydaniu TD.

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie przy współpracy z Urzędem Miasta utworzyła gabinet stomatologiczny. To jedyny w powiecie gabinet stomatologiczny dla dzieci i młodzieży dofinansowany przez Ministerstwo Zdrowia.

Od 1 kwietnia 2019 roku wprowadzona została zmiana organizacji ruchu obejmująca aż sześć ulic w Działdowie. Jest ona podyktowana decyzją starosty z 10 stycznia br. Zmiana organizacji ruchu wprowadzona została na ulicach: Bielnikowej, Młyńskiej, Górnej, Piwnej, Strumykowej, Wolności oraz na działkach oznaczonych numerami 1249 i 1264. Zmiana polega na wprowadzeniu ruchu jednokierunkowego na odcinku od ul. Bielnikowej od Placu Mickiewicza do ul. Młyńskiej oraz na ul. Młyńskiej od ul. Bielnikowej do skrzyżowania z ul. Górną. Ulice Piwna oraz Młyńska będą drogami z pierwszeństwem przejazdu względem ul. Górnej. - Zwracam się z apelem o zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy tymi drogami i zwrócenie uwagi na nowe oznakowania pionowe – mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Uczniowie ZS nr 1 w Działdowie odwiedzili dziś swoich strajkujących nauczycieli. Mieli ze sobą kartki, z których ułożyli napis "JESTEŚMY Z WAMI!". Grono pedagogiczne nie kryło wzruszenia i przyjęło akcję młodzieży wielkimi brawami.

Więcej w najbliższym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!