Blisko 530 tys. zł dofinansowania otrzymało miasto Działdowo na kompleksową modernizację przychodni lekarskiej przy ul. Norwida. Inwestycja ma kosztować blisko 910 tys. zł.

Remont działdowskiej przychodni rozpoczął się w lipcu, kiedy miasto nie znało jeszcze wyników konkursu. Było to spowodowane złym stanem budynku. Termomodernizacja była konieczna. - Od początku wiedzieliśmy, że konkurs jest trudny. Kryteria merytoryczne oraz duża konkurencja spowodowały, że zbytnio nie nastawialiśmy się na powodzenie w ubieganiu się o dofinansowanie. Jednak stan budynku, w którym mieści się przychodnia, wymagał przeprowadzenia kompleksowego remontu. Dlatego też podjęliśmy decyzję o rozpoczęciu prac przed ogłoszeniem wyników konkursu - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. Roboty trwały, a dobra informacja o środkach zewnętrznych dla miasta przyszła pod koniec września. - Przyznane dofinansowanie było dla nas niemałą niespodziankę. To kolejny nasz projekt, który znalazł się wśród zwycięskich - komentuje burmistrz. - Dzięki realizacji inwestycji, budynek zyska nowe oblicze, co mnie bardzo cieszy, gdyż mieszkańcy Działdowa zasługują na zapewnienie im odpowiednich warunków podczas korzystania z usług medycznych – dodaje.

W ramach projektu zaplanowano: wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę parapetów, szpachlowanie, malowanie, remont łazienek, demontaż istniejącego styropianu na ścianach zewnętrznych, prace dociepleniowe stropodachu, ścian fundamentowych i ścian zewnętrznych, wykonanie odcinkowej izolacji przeciwwilgociowej fundamentów, remont kominów, renowację rynien i rur spustowych, modernizację instalacji wodociągowej, montaż kolektora słonecznego, wymianę instalacji kanalizacji sanitarnej, modernizację instalacji centralnego ogrzewania, wymianę instalacji elektrycznej wraz z montażem opraw oświetleniowych typu LED, remont podjazdu dla osób niepełnosprawnych wraz z wymianą balustrad, wykonanie opaski wokół budynku, remont schodów i wymianę skrzynek osłonowych instalacji zewnętrznych.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!