Za nami pierwsze obfite opady śniegu. Mimo że w Działdowie odśnieżanie dróg oraz chodników szło dość sprawnie, to tradycyjnie w internecie pojawiło się wiele komentarzy, w których mieszkańcy zastanawiali się, kto jest odpowiedzialny za dany region i gdzie zgłosić swoje uwagi, co do jakości odśnieżania.

Warto przypomnieć, że na terenie Działdowa mamy trzy rodzaje dróg: wojewódzkie (Małłka, Olsztyńska, Męczenników i Grunwaldzka), powiatowe (Księżodworska, Leśna) oraz miejskie (wszystkie pozostałe). Odpowiadają za nie kolejno: Zarząd Dróg Wojewódzkich, Powiatowy Zarząd Dróg oraz Gmina Miasto Działdowo. Każda z tych jednostek jest odpowiedzialna za przygotowanie się do tzw. „akcji zima” i odśnieżanie swoich regionów. Zazwyczaj wyłaniają do tego w przetargach firmy zewnętrzne, czasami też wspomagają się swoimi podmiotami. Jest tak np. w Działdowie.

Oni odśnieżają działdowskie drogi
W tym roku za odśnieżanie dróg miejskich odpowiedzialne są dwie jednostki – jedna przydzielona przez burmistrza, druga wyłoniona w przetargu. Tą pierwszą jest Miejska Służba Drogowa, która odśnieża 43 ulice (a dokładniej osiedla: Ksieżodworska – prawa strona, Polna oraz Lidzbarska). Przetarg na pozostałą część miasta, która została podzielona na dwa rejony, wygrało Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. 

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!