Wiceminister rolnictwa Zbigniew Babalski odwiedził powiat działdowski. Był w Iłowie oraz Działdowie. W spotkaniach towarzyszyli mu dyrektorowie wojewódzkich jednostek powiązanych z rolnictwem.

Do spotkań doszło w piątek, 16 marca. Pierwsze z nich odbyło się w Iłowie. Oprócz wiceministra Zbigniewa Babalskiego z mieszkańcami rozmawiali Marcin Kazimierczuk, Łukasz Bartkowski (zastępcy dyrektora ARIMR w Olsztynie), Grzegorz Kierozalski (dyrektor KOWR w Olsztynie) oraz Henryk Żuchowski (dyrektor KRUS w Olsztynie). Spotkanie przygotował i otworzył Roman Gąsiorowski - radny powiatu działdowskiego oraz członek PiS. W Działdowie dołączyli jeszcze Ludwik Bartosiewicz (warmińsko-mazurski wojewódzki lekarz weterynarii) oraz Rafał Sobolewski z WM Ośrodka Doradztwa Rolniczego. Spotkanie poprowadził sołtys wsi Niestoja oraz członek PiS Waldemar Nadwodny.

Głównymi tematami obu spotkań był afrykański pomór świń, nowy program bioasekuracji orz e-wnioski składane przez rolników w ramach dopłat z ARiMR-u. Wiceminister Zbigniew Babalski przedstawił priorytety Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi na lata 2018-2019. Przypominane zostały informacje dotyczące zasad obrotu ziemią rolną, a także propozycje zmian w tej ustawie. Minister zaznaczał, że bardzo ważna jest dla rządzących ochrona polskiej ziemi rolnej. Nie zabrakło również pytań i odpowiedzi na tematy związane z ubezpieczeniem społecznym rolników oraz świadczeniami, które wypłaca KRUS.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!