Podczas kampanii wyborczej kandydaci na burmistrzów czy wójtów przedstawiają wiele pomysłów, które mają zachęcić do oddania głosu właśnie na nich. Jedną ze sztandarowych inwestycji Grzegorza Mrowińskiego miało być zagospodarowanie rzeki Działdówki. Sprawdziliśmy, na jakim etapie jest realizacja tego pomysłu.

W Działdowie brakuje miejsca, gdzie można wypoczywać na świeżym powietrzu. Aktualnie rozbudowywany park Jana Pawła II oraz park Honorowych Dawców Krwi to za mało. Grzegorz Mrowiński, jeszcze jako kandydat na burmistrza, zaproponował, aby na obrzeżach miasta, przy ul. Mławskiej, stworzyć zbiornik wodny, który wraz z infrastrukturą towarzyszącą byłby idealnym miejscem na wypoczynek dla całych rodzin. Pomysł ten wielu się spodobał, o czym mógł świadczyć wynik wyborów. Grzegorz Mrowiński został burmistrzem i od razu ruszył z realizacją m.in. tej inwestycji. Teraz wiadomo, że nie była to obietnica łatwa do spełnienia. Sam burmistrz przyznaje, że nie zdawał sobie sprawy z trudności tego przedsięwzięcia. Prace związane z zagospodarowaniem terenu przy ul. Mławskiej rozpoczęły się w 2015 r. Czemu zatem nie została jeszcze wbita łopata na placu budowy? Okazuje się, że na drodze stanęło wiele przeszkód, jednak inwestycja cały czas postępuje.

Przygotowania trwają już trzy lata
Jak mówi burmistrz, pierwszy krok w stronę stworzenia terenów rekreacyjnych został wykonany już 21 maja 2015 r., kiedy to Rada Miasta Działdowa przystąpiła do opracowania zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Działdowa. Rok później radni zmienili studium pod kątem lokalizacji zbiornika wodnego. W listopadzie 2016 roku rajcy przegłosowali uchwałę dotyczącą przystąpienia do opracowania zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego miasta. Następnie w połowie czerwca 2017 r. miasto podpisało umowę na opracowanie dokumentacji na zagospodarowanie owego terenu. Jej koszt wyniósł 40 tys. zł. Ciekawym przedsięwzięciem było zaangażowanie w projekt studentów wydziału architektury warszawskiej Politechniki.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!