Trzy dni trwała spartakiada dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną z placówek kształcenia specjalnego „Z Wiosną po Zdrowie”. Impreza jest corocznie organizowana przez placówki Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Działdowie, tj. Ośrodek Rehabilitacyjno -Edukacyjno -Wychowawczy i Niepubliczną Szkołę Specjalną Przysposabiającą do Pracy.

Wśród zaproszonych drużyn znalazły się zespoły z: OREW „Niezabudka” Kutno, OREW Trzebuń, OREW „Promyk” Grudziądz, Szkoła Podstawowa Specjalna nr 240 Warszawa, OREW Elbląg, OREW Mikołajki, OREW Nidzica, OREW Ostróda, OREW Olsztyn, POW „Mario” Lidzbark, WTZ Działdowo, SP nr 4 Działdowo, SP w Gródki oraz gospodarze OREW Działdowo i NSPdP Działdowo. - Wszystkim uczestnikom spartakiady zapewnialiśmy wspaniałą zabawę. Bardzo uWśród atrakcji znalazły się: konkurencje sportowe, zabawy na plaży, przejazdy motorówką, kącik zabaw, park linowy, pokazy ognia wykonane przez młodzież z grupy artystycznej „Ignis”, koncert muzyki irlandzkiej w wykonaniu zespołu Duan oraz pokaz tańca irlandzkiego, warsztaty kreatywne „Żywioły”, ognisko, zawody siłaczy Stronger – relacjonują organizatorzy. Ostatniego dnia imprezy rozdano atrakcyjne nagrody indywidualne i drużynowe. - Wszystkim uczestnikom spartakiady dziękujemy za obecność i…do zobaczenia za rok! – kończą organizatorzy. Warto dodać, że jak co roku honorowy patronat nad imprezą objął Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie i Starosta Powiatu Działdowskiego.

Galeria zdjęć wkrótce.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!