Dwóch uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Arno Kanta w Działdowie Mikołaj Bartnicki i Mikołaj Siemion wzięło udział w Przeglądzie Uczniów Klas Skrzypiec Szkół Muzycznych I stopnia w Mławie.

Przegląd odbył się 29 maja w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. im. Andrzeja Krzanowskiego w Mławie. Drugą nagrodę w kategorii I (klasy I-II cyklu 6-letniego i I cyklu 4-letniego) w przeglądzie zdobył Mikołaj Bartnicki. Nauczycielem Mikołaja jest Piotr Stolarz. Mikołaj wykonał dwa utwory: A. Vivaldi - Koncert G-dur cz. I i L. van Beethoven - Świstak. Warto zaznaczyć, że Mikołaj był najmłodszym uczestnikiem konkursu. Natomiast Mikołaj Siemion otrzymał wyróżnienie w kategorii II (klasy III-IV cyklu 6-letniego i II cyklu 4-letniego). Nauczycielem Mikołaja jest Zbigniew Ciucias. Mikołaj wykonał także dwa utwory, a były to Koncert D-dur cz. II i III F. Kuchlera oraz Polonez M. Popławskiego. Uczniom akompaniował Wojciech Szymański.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!