Rada Miasta Działdowo w oparciu o rozporządzenie Rady Ministrów dotyczące obniżek pensji samorządowców zmniejszyła wynagrodzenie burmistrza Grzegorza Mrowińskiego. Radni mieli duże wątpliwości co do tych zmian, jednak uznali, że tak będzie bezpieczniej.

Od 1 lipca wójtowie, burmistrzowie, prezydenci i starostowie powinni zarabiać mniej. Tak wynika z rozporządzania Rady Ministrów. Na temat obniżki zarobków burmistrza Grzegorza Mrowińskiego dyskutowano podczas ostatniej sesji, która odbyła się 28 czerwca. Mimo głosów, że niektóre samorządy sprzeciwiają się tym zmianom i nie zamierzają podejmować uchwał, w Działdowie głosowanie się odbyło. Nie znaczy jednak, że z decyzją posłów się zgadzano. - Wnoszę, aby tej uchwały w ogóle nie przyjmować. Słyszałem, iż wiele miast takich uchwał nie podejmuje i pozostawia burmistrzowi pensję taką, jaką pobierał do tej pory. Ustawa ta nie jest obligatoryjna i radni nie muszą jej stosować. Wynagrodzenie zasadnicze 4.800 zł to jest niemal średnia krajowa. Do czego to dochodzi? Po co się wysilać i trudzić za tak marne grosze? – mówił radny Roman Łukaszewski. – Wyszło rozporządzenie i ta uchwała musiała się znaleźć podczas dzisiejszych obrad. Musicie państwo zająć stanowisko, czy ją przyjmujecie, czy też nie. Ja się spotkałam z różnymi poglądami. Niepodjęcie decyzji może doprowadzić do rozstrzygnięć nadzorczych. Nie chcę państwa przekonywać, jednak wychodzę z założenia, że skoro weszło w życie rozporządzenie, to powinno się je stosować – mówiła radca prawny Magdalena Rząp.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!