Stało się. Po wielu miesiącach załatwiania formalności ruszyła działdowska komunikacja miejska. Pierwsze przejazdy odbyły się w poniedziałek, 16 lipca i cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Komunikacja wystartowała o godzinie 5 rano. Od razu skorzystało z niej wielu działdowian, którzy nie mogli nacieszyć się z faktu, iż nie będą musieli chodzić pieszo do pracy czy na działkę. Do końca wakacji przejazdy są darmowe. Od początku roku szkolnego bezpłatnie jeździć będzie można tylko z Kartą Działdowianina, którą każdy mieszkaniec może bezpłatnie wyrobić w Urzędzie Miasta. Na terenie Działdowa powstały cztery linie. Założono, iż wszystkie dochodzić będą do dworca PKP. Sieć komunikacyjna obejmuje wszystkie obszary w mieście, gdzie panuje największy ruch, tj. rynek, największe placówki handlowe, szkoły, obiekty sakralne, obszar dworca kolejowego i autobusowego, obiekty sportowe, największe osiedla. Wszystkie, oprócz linii nr 4, która ma mieć charakter uzupełniający, obsługują centrum miasta. Główna jest linia nr 1, która startuje z dworca i przez całe miasto podąża do skrzyżowania ul. Nidzickiej i Olsztyńskiej (tuż przy kompleksie handlowym). Linia nr 2 obsługuje trasę pomiędzy dworcem a szkołą w Malinowie.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!