Przy ulicy Świerkowej w Działdowie powstaje zadaszona hala, w której będzie lodowisko, dzięki temu użytkowanie obiektu zostanie wydłużone nawet o dwa miesiące. Inwestycja będzie kosztować 2 miliony złotych.

- Jesteśmy świadkami kolejnej inwestycji w sport w naszym mieście. Zadaszamy lodowisko. Najwyższa pora, ponieważ to lodowisko, które funkcjonowało przez ładnych kilka lat już się nie nadaje do użytkowania. Jego stan techniczny jest bardzo zły i tak naprawdę ostatkami sił je reanimowaliśmy. Trzeba było podjąć decyzję: albo likwidujemy lodowisko, albo inwestujemy i budujemy nowe. Pojęliśmy decyzję, że nowe lodowisko będzie zadaszone – potężna hala namiotowa, która w okresie zimowym będzie pełniła funkcję lodowiska. Natomiast w okresie letnim będzie to hala, którą będzie można wykorzystywać na różnego rodzaju imprezy kulturalne, jeżeli pogodą będzie nie sprzyjała — mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński.

Budowa nowego lodowiska będzie kosztowała dwa miliony złotych. Gmina Miasto Działdowo złożyła wniosek do Ministerstwa Sportu na dofinansowanie. Wniosek jest rozpatrywany. W przypadku, gdy nie uda się pozyskać dofinansowania, to środki są w całości zabezpieczone w budżecie miasta. - Termin jest dosyć napięty, chcielibyśmy, żeby to lodowisko zaczęło funkcjonować jeszcze w tym roku. Oczywiście wszystko zależy od warunków, ale wydaje mi się, że nie ma problemu i hala powinna być oddana do września, a lodowisko zacznie funkcjonować w miesiącach zimowych - kończy burmistrz.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!