Ruszyła rekrutacja wolontariuszy do tegorocznej edycji Szlachetnej Paczki. W rejonie Działdowo poszukiwanych jest 28 „SuperW”. Jeśli chcesz zmienić życie swoje oraz potrzebujących rodzin i dzieci, podnieść swoje kompetencje i poznać wartościowych ludzi – zgłoś się!

- Wolontariusze Szlachetnej Paczki to ludzie, którzy nadają sens swojemu zaangażowaniu. Niosą mądrą pomoc, która naprawdę działa. Ich celem jest wyrwanie rodzin, osób samotnych, niepełnosprawnych i seniorów z kręgu biedy, z trudności i bezsilności oraz pomoc dzieciom z porażkami w szkole. Paczka i Akademia łączą tych, którzy mają otwarte serca i chcą mądrze pomagać, z rodzinami i dziećmi, które potrzebują wsparcia – mówi Jakub Sontowski, lider rejonu Działdowo. Tylko w 2017 r. do akcji włączono ponad 20 tys. rodzin, a wartość materialna pomocy przekazanej im wyniosła prawie 54 mln zł. Głównym zadaniem „SuperW” jest dotarcie do rodzin żyjących w trudnych warunkach. Wolontariusze spotykają się z nimi w ich domach, poznają ich sytuację i potrzeby, a następnie określają, jaki rodzaj pomocy da im największą szansę na realną poprawę ich życia. Ponadto szukają dla nich darczyńców i organizują przekazanie przygotowanego przez nich wsparcia materialnego, przez co aktywnie włączają się w życie społeczne w swojej okolicy, nawiązując przy tym cenne kontakty.

– Wolontariat w Paczce to szansa na rozwijanie kompetencji przydatnych w życiu zawodowym - zarządzanie projektami i zespołem, planowanie, komunikacja, motywacja. To również sprawdzanie się w nowych rolach i kształtowanie tak pożądanych postaw jak: przedsiębiorczość, przywództwo, otwartość czy odpowiedzialność społeczna. Szczególnie dla młodych to okazja do zdobycia pierwszego udokumentowanego doświadczenia do profesjonalnego CV – dodaje Jakub Sontowski. Wolontariusz działa z ludźmi podzielającymi jego ideały i cele. Staje się ważną częścią społeczności w swojej okolicy, spotyka m.in. biznesmenów, samorządowców, społeczników, liderów kultury. Nawiązuje wartościowe relacje towarzyskie i biznesowe, które mogą się przełożyć na rozwój jego kariery. Dzięki niemu spotykają się ludzie, którzy żyją obok siebie, ale wcześniej się nie dostrzegali. Wolontariusze to osoby aktywne i odpowiedzialne, które chcą się angażować społecznie, wiek nie ma znaczenia. „SuperW” to zarówno osoby młode, studiujące, jak również osoby o ustabilizowanej sytuacji zawodowej.

Zgłoś się!
Kandydaci na „SuperW” w swoich rejonach mogą zgłaszać się do 30 września. By zostać wolontariuszem, wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie. Po nich pozostaje już tylko podjąć decyzję i podpisać umowę. Nie warto zwlekać, bo kolejność zgłoszeń ma znaczenie. Finał Szlachetnej Paczki obędzie się w tym roku w dniach 8-9 grudnia.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!