W sobotę, 1 września na placu koszarowym w Działdowie odbyły się uroczystości związane z 79. rocznicą wybuchu II wojny światowej.

W ramach obchodów odprawiona została msza święta koncelebrowana przez ks. kanonika dziekana Adama Filarskiego, ks. kanonika Mariana Ofiarę i ks. kanonika Stanisława Kadzińskiego. - Jak co roku 1 września gromadzimy się w Działdowie na miejscu, które wielu nam przypomina wydarzenia tamtych lat. Znamy je może w większości z historii, ale ci, którzy tu przebywali, przypominają nam o naszych obowiązkach. Mamy modlić się za tych, którzy ponieśli śmierć nie tylko tu w działdowskim obozie – jednym z pierwszych obozów na terenie Polski zorganizowanych przez hitlerowców. Mamy również pamiętać o tych wszystkich, którzy zginęli za Ojczyznę, oddali swoje życie, bo dla nich Bóg i honor był sprawą życia i wiary - mówił ks. kanonik dziekana Adama Filarski. Później przemaszerowano pod pomnik ofiar faszyzmu, znajdujący się przy skrzyżowaniu ulic Grunwaldzkiej i Chopina, gdzie odczytany został apel poległych. Następnie delegacje złożyły kwiaty w miejscach pamięci narodowej.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!