Państwowa Komisja Wyborcza opublikowała listę komitetów, które wezmą udział w najbliższych wyborach samorządowych. W tym roku jest ich wyjątkowo mało. Sprawdziliśmy, jakie komitety zawiązały się na naszym terenie, a także, kto stanie do walki o fotele burmistrzów oraz wójtów.

W Działdowie wybory zostaną przeprowadzone w inny sposób niż to było 4 lata temu. Wszystko przez zmianę ordynacji wyborczej w gminach powyżej 20 tys. mieszkańców. Działdowianie nie będą głosowali na radnych w jednomandatowych okręgach, wrócono bowiem do ordynacji proporcjonalnej, w której komitety wystawiać będą całą listę kandydatów, a nie jak 4 lata temu tylko jednego. Zamiast 21 okręgów, miasto zostanie podzielone tylko na 4. Na tę chwilę wiadomo, że listy swoich radnych wystawi na pewno KWW Grzegorza Mrowińskiego, Koalicja Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Nie jest to lista ostateczna, bowiem kandydatów na radnych zgłaszać można do 17 września. Kto w Działdowie będzie kandydował na burmistrza? Te pytanie coraz częściej pada z ust mieszkańców. Partie oraz komitety na zgłaszanie kandydatów na burmistrzów oraz wójtów mają do 26 września, jednak już teraz mówi się o nich wiele. W Działdowie wybory na burmistrza zapowiadają się bardzo ciekawie. Z aktualnych informacji wynika, że o fotel będzie walczyć tylko dwóch kandydatów – obecny burmistrz Grzegorz Mrowiński, startujący ze swojego komitetu oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej. W tym przypadku najgłośniej mówi się o byłym dyrektorze Miejskiego Domu Kultury w Działdowie Dariuszu Maćkowiaku. Z wystawienia swojego kandydata zrezygnowało Prawo i Sprawiedliwość. Według obecnych informacji, o fotel burmistrza nie będą się starali także kandydaci sprzed 4 lat tj. Bronisław Mazurkiewicz, Bożena Ziółkowska-Wójcicka oraz Przemysław Nawrocki.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!