Działdowski poeta obchodzi w tym roku jubileusz 45-lecia działalności literackiej. W piątek, 21 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Działdowie odbyło się spotkanie jubilata z sympatykami poezji.

Krzysztofa Tabaczkę i wszystkich gości powitała dyrektor MBP Justyna Lytvyn. Jubilat w rozmowie z Elkiem Cichoszem podzielił się swoją bogatą historią literacką. Opowiadał o warsztacie poetyckim, mówił, kiedy najchętniej zasiada do pisania i co go przeważnie inspiruje do tworzenia. Powiedział także słuchaczom o swoich ulubionych twórcach i o swojej przynależności do Związku Literatów Polskich. W trakcie spotkania utwory poety czytali uczniowie Zespołu Szkół w Malinowie, Arkadiusz Brzewcy i Patryk Cechowski, których przygotowała do tego uroczystego wieczoru Anna Barbara Czuraj-Struzik, nauczycielka tej szkoły. Po zakończeniu rozmowy z Krzysztofem Tabaczką wieczór literacki uświetnili recitalem Wojciech Gęsicki (gitara i śpiew) oraz Rafał Grząka (akordeon).

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!