Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna” skończył 20 lat. Okrągła rocznica była okazją do organizacji uroczystego zgromadzenia, na które przybyli założyciele związku, gminy partnerskie, pracownicy oraz zaproszeni goście.

Uroczystość odbyła się w Pałacu Ślubów „Domino” w Komornikach. Rozpoczął ją przewodniczący zarządu Kazimierz Kordecki, który przedstawił historię związku oraz przeprowadzone przez ten czas inwestycje. Później przyszedł czas na życzenia od licznie zebranych gości, którzy wspominali czasy tworzenia związku.

Ekologiczny Związek Gmin „Działdowszczyzna” funkcjonuje w ramach pięciu rejonów gospodarki odpadami, m.in. instalacje do przetwarzania odpadów i programy zagospodarowania odpadów. – Do „Działdowszczyzny” należy 12 samorządów. Jest to populacja ponad 119 tysięcy mieszkańców, która tworzy Rejon Gospodarki Odpadami. Mamy odpowiednie instalacje, składowiska oraz schronisko dla bezdomnych zwierząt. W tej chwili w ramach systemu zbieramy 52 procent odpadów zbieranych w formie selektywnej. Tego nikt w województwie jeszcze nie zrealizował. Marszałek zwrócił ostatnio uwagę na to, że to, co robimy, jest na wskroś przodujące w województwie — mówi Kazimierz Kordecki.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!