Powiat działdowski zajął ostatnie miejsce w województwie w rankingu wykorzystania środków europejskich przez samorządy w latach 2013-2017. W zestawieniu czasopisma „Wspólnota” dobry wynik osiągnęło Działdowo, które zajęło 80. miejsce wśród miast powiatowych. Z gmin najlepiej wypadła Płośnica.

Analizowany przez nas ranking opisuje wydatki inwestycyjne finansowane przez dotacje unijne w latach 2014-2017. - Obejmujemy nim okres od formalnego rozpoczęcia nowej perspektywy finansowej 2014-2020, choć oczywiście takie ścisłe rozgraniczenie środków pochodzących z kolejnych programów operacyjnych nie jest możliwe. W latach 2014-2015 dominowały wydatki związane z kończonymi i rozliczanymi w tym okresie przedsięwzięciami realizowanymi w ramach budżetu na lata 2007-2013 – mówi prof. Paweł Swianiewicz, jeden z autorów rankingu. Zestawienie odnosi się do danych pochodzących ze sprawozdań budżetowych. Twórcy pominęli środki pozyskiwane przez jednostki zależne, ale działające i zdobywające dotacje na własny rachunek, czyli przede wszystkim spółki komunalne. Ranking odnosi się do danych przeliczonych na jednego mieszkańca. 

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!