W Działdowie jest coraz więcej ogrodzonych osiedli, na które mogą dostać się jedynie ich mieszkańcy. Problem pojawia się wtedy, gdy na miejsce zostaje wezwane pogotowie ratunkowe.

Ratownicy medyczni coraz częściej zgłaszają problemy z dojazdem do bloków znajdujących się na osiedlach ogrodzonych płotem z zamykaną bramą wjazdową. Utrudnienie dojazdu dla służb ratowniczych sprawia, że w przypadkach, kiedy o życiu człowieka decydują minuty, o wszystkim zaważyć może zamknięta brama. Można i należy rozwiązać ten problem, zanim dojdzie do nieszczęścia. - Przy ratowaniu życia i zdrowia pacjenta liczą się minuty, a nawet sekundy. Coraz częściej zdarza się, że zespół wyjazdowy po dojechaniu ambulansu pod dane osiedle jest blokowany przez zamkniętą bramę. Zanim brama zostanie otwarta lub ratownicy postanowią nie czekać i ruszyć dalej pieszo, mijają kolejne cenne sekundy - tłumaczy Aleksandra Machałowska, pielęgniarka oddziałowa SOR w Działdowie. Jak relacjonują ratownicy, zdarzyło się, że karetka wezwana do pacjenta wjechała na osiedle przez otwartą bramę i nie mogła z niego potem szybko wyjechać, ponieważ ktoś już ją zamknął, a pacjent wieziony do szpitala nie miał przy sobie odpowiedniego pilota. Dyrektor działdowskiego szpitala mówi, iż problem braku możliwości szybkiego wjazdu dla służb ratowniczych na osiedla staje się nagminny, jednak nie jest nierozwiązywalny. Elżbieta Leżuchowska ma nadzieję, że zarządcy osiedli podejmą ten temat, skontaktują się ze szpitalem i wypracują odpowiednie rozwiązania. Dyrekcja apeluje także do mieszkańców nowych osiedli, aby zainteresowali się sprawą bezpieczeństwa własnego życia i zdrowia. Radzą, aby wymusić na zarządcy terenu zapewnienie odpowiedniej „furtki” dla służb ratowniczych lub w trosce o własne życie i zdrowie zrezygnować z zamykania terenu posesji bramami.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!