Rada Miasta Działdowo VII kadencji zakończyła swoją pracę. W czwartek, 15 listopada odbyła się ostatnia, 47. sesja, podczas której burmistrz Grzegorz Mrowiński podziękował radnym za pracę oraz pożegnał tych radnych, którzy nie będą pełnili tej funkcji w kolejnych pięciu latach. Szczególne podziękowania otrzymał radny Marian Odachowski.

- Wszystko ma swój początek i swój koniec. Zaczęliśmy tutaj swoją przygodę, z siódmą kadencją Rady Miasta Działdowa na lata 2014-2018, 1 grudnia 2014 roku. Ja zostałem zaprzysiężony 8 grudnia. Pracowaliśmy wspólnie dla mieszkańców naszego miasta. Myślę, że była to bardzo dobra kadencja, w której udało się zrealizować wiele potrzeb naszych mieszkańców - mówił burmistrz Grzegorz Mrowiński. - Dziękuję Państwu za ciężką pracę. Szczególnie dziękuję wam koledzy samorządowcy, bo z urzędnikami się nie żegnam. Przede wszystkim życzę państwu spełnienia marzeń. Wszystkiego dobrego, zdrowia, realizacji w życiu zawodowym, prywatnym i społecznym – dodawał.

Szczególne podziękowania burmistrz złożył radnemu Marianowi Odachowskiemu, który był radnym nieustannie od pierwszej kadencji, czyli przez blisko 28 lat. - Pomimo tego że w wielu rzeczach może się nie zgadzaliśmy, to proszę mi wierzyć, że smutno mi żegnać się z panem. Panie Marianie bardzo dziękuję za te 28 lat pracy dla społeczeństwa Działdowa – mówił burmistrz. - Nie spodziewałem się tak ciepłych słów, takiego podziękowania. Dziękuję państwu za wspólną pracę. Życzę państwu, panu burmistrzowi i całemu naszemu miastu wszystkiego najlepszego. Niech te wspaniałe inwestycje, których ja nie byłem przeciwnikiem panie burmistrzu, naprawdę, służą naszym mieszkańcom – mówił radny Marian Odachowski.

Podziękowania i życzenia złożył także przewodniczący Rady Miasta Działdowa Romuald Remiszewski. - Było dla mnie ogromnym zaszczytem i przyjemnością, że mogłem w tej kadencji organizować pracę rady i jej przewodniczyć. Dziękuję za wspólną czteroletnią pracę samorządową. Dokonania tej kadencji są konkretne i niezaprzeczalne i będą dobrze służyły społeczeństwu naszego miasta – powiedział.

Oprócz radnego Mariana Odachowskiego z radą, przynajmniej na najbliższe lata, pożegnali się: Elżbieta Konarzewska, Stanisława Żywicka, Czesław Sękowski, Waldemar Jurkowski, Bogdan Kaszubski oraz Roman Łukaszewski.

Pierwsza sesja nowej rady odbędzie się jutro o godzinie 12.00.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!