Już po raz 21. Fundacja Edukacyjna Perspektywy wybrała najlepsze licea ogólnokształcące i technika w kraju. W rankingu znalazły się trzy szkoły z naszego powiatu.

Kilka dni temu opublikowano kolejny ranking najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w kraju, przygotowany przez miesięcznik „Perspektywy”. W poszczególnych klasyfikacjach znalazły się trzy szkoły z naszego powiatu. I LO im. Stefana Żeromskiego w Działdowie zajęło 18. miejsce w rankingu LO w województwie warmińsko-mazurskim (564. w kraju). Jest to wynik lepszy niż rok temu (24. pozycja), jednak gorszy niż w roku 2017 (17. pozycja). Ten wynik dał placówce tytuł „Brązowej Szkoły 2018”. Wśród techników jedynym reprezentantem powiatu jest Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1. Szkoła z ul. Pocztowej w Działdowie zajęła 15. miejsce w województwie. Szkoły klasyfikowano również pod kątem zdawalności matur. W tym rankingu jedynym reprezentantem jest Technikum nr 1 im. St. Staszica w ZS nr 1, które zajęło 114. miejsce w kraju (w 2018 r. – 132.).

Zgodnie z postanowieniem kapituły, licea ogólnokształcące zostały ocenione za pomocą trzech kryteriów. Były to: sukcesy szkoły w olimpiadach (30%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (25%) oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (45%). Technika zostały ocenione za pomocą czterech kryteriów, tj. sukcesy szkoły w olimpiadach (20%), wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych (20%), wyniki matury z przedmiotów dodatkowych (30%) oraz wyniki egzaminu zawodowego (30%).

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!