Już po raz 23. rozdano działdowskie Katarzynki - najważniejsze wyróżnienie w mieście, wręczane osobom, które swoją pracą w sposób szczególny zasłużyły się lokalnej społeczności i miastu. W tym roku trzymali je: Renata Buczyńska, Paweł Cieśliński oraz Kazimierz Litwinowicz.

Gala wręczenia Katarzynek odbyła się w czwartek, 17 stycznia w 99. rocznicę przyłączenia Działdowa do Polski. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie hejnałem Działdowa w wykonaniu Andrzeja Borowskiego. Następnie na scenę wszedł burmistrz Grzegorz Mrowiński, który wraz z marszałkiem województwa warmińsko-mazurskiego Gustawem Markiem Brzezinem, laureatem ubiegłorocznych Katarzynek, czytał laudacje oraz wręczał nagrody.

Pierwszą laureatką Katarzynek w uznaniu za wspieranie inicjatyw społecznych i kulturalnych, sprzyjających rozwojowi miasta Działdowo została poetka, autorka tomików wierszy, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana w ogólnopolskich konkursach poetyckich Renata Buczyńska. Laureatka nie kryła wzruszenia i podkreślała, iż nie jest to tylko jej wyróżnienie, ale i wszystkich członków Działdowskiej Kuźni Słowa, której jest prezesem.

Drugim laureatem Katarzynek został Paweł Cieśliński. Kapituła Katarzynek doceniła go za całokształt pracy dla dobra społeczności miasta Działdowa oraz ogromny wkład w rozwój samorządności lokalnej. Paweł Cieśliński działa aktywnie jako samorządowiec od 1990 r. - przez ostatnie cztery kadencje pełnił funkcję wójta gminy Działdowo, a w obecnej kadencji jest starostą działdowskim.

Trzecia Katarzynka trafiła do Kazimierza Litwinowicza, znakomitego matematyka, nauczyciela ZS nr 1 w Działdowie, wychowawcy kilkudziesięciu roczników młodzieży. Kapituła postanowiła przyznać mu nagrodę w uznaniu za bezgraniczne zaangażowanie w kształcenie młodego pokolenia oraz wzorową postawę nauczyciela.

Imprezę uświetnił koncert Krzysztofa Napiórkowskiego z zespołem.

 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!