Dzięki współpracy Urzędu Miasta Działdowo oraz dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Działdowie już wkrótce dzieci i młodzież będą mogli korzystać z nowoczesnego gabinetu stomatologicznego.

Dzięki dofinansowaniu – ponad 70 tys. zł – ze środków Programu Polityki Zdrowotnej „Poprawa dostępność do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.”, wyposażono w sprzęt stomatologiczny oraz niezbędne umeblowanie medyczne specjalnie przystosowane pomieszczenie w Szkole Podstawowej nr 3 im. B. Malinowskiego w Działdowie. W ramach pozyskanych środków, przeprowadzono także wśród uczniów i ich rodziców szeroką kampanię profilaktyczną, dotyczącą higieny jamy ustnej.

Pod koniec roku w szkole trwał tydzień profilaktyki, dedykowany jamie ustnej. Zarówno dzieci i młodzież, jak i rodzice mogli skorzystać z informacji przygotowanych w różnej formie: prezentacji, konkursów, wykładów, warsztatów i instruktaży, podczas których pogłębiana była wiedza i umiejętności prawidłowego dbania o zdrowie, szczególnie o zęby. Wszyscy uczestnicy projektu uczestniczyli także w badaniach ankietowych.
Gabinet czeka na niezbędne odbiory, zainstalowany sprzęt spełnia oczekiwania realizatorów. Jeszcze kilka drobnych prac, tak aby miejsce spełniało także wysokie standardy estetyczne, podpisanie umów z lekarzem i „Trójka” będzie zapraszać pierwszych pacjentów po zdrowy uśmiech.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!