Zespół Szkół w Gródkach wraca do macierzy. Podczas przedwczorajszej sesji Rady Powiatu Działdowskiego, szkoła została ponownie przejęta przez powiat działdowski.

Od 10 czerwca 2016 roku szkoła była we władaniu gminy Płośnica. Ruch ten był próbą ratowania placówki. Był to jedyny warunek, aby szkoła mogła dalej istnieć. Rezygnacja z przejęcia Zespołu Szkół równałaby się z jego zamknięciem. Po ponad dwóch latach szkoła wróciła znowu pod skrzydła powiatu. Radni jednogłośnie podjęli uchwałę o przejęciu przez powiat działdowski powierzonego gminie Płośnica zadania publicznego w zakresie edukacji polegającego na prowadzeniu Zespołu Szkół w Gródkach. Jak czytamy w uzasadnieniu, przejęcie jest wynikiem analiz i rozmów przedstawicieli obu samorządów.

Wraz z przejęciem szkoły powiat będzie ponosił koszty związane z wynagrodzeniem jednego etatu kadry pedagogicznej oraz jednego etatu pracownika obsługi. W budżecie zostaną zabezpieczone środki na ten cel. Natomiast gmina Płośnica do 31 sierpnia 2019 roku będzie ponosiła koszty związane z bieżącą eksploatacją nieruchomości wynikające z zawartych umów.

W najbliższych dniach zostanie zawarte porozumienie pomiędzy powiatem a gminą, określające szczegółowy tryb i warunki realizacji zadania.

Zgodę na przekazanie szkoły w ręce powiatu wyraziła Rada Gminy Płośnica. Miało to miejsce 28 grudnia 2018 r.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!