Ponad 60 nauczycieli z dwóch działdowskich szkół ponadgimnazjalnych nie przyszło tydzień temu do pracy. Oficjalnie byli na zwolnieniach lekarskich. Wiadomo jednak, że była to forma protestu przeciwko niskim płacom.

W poniedziałek, 4 lutego w województwie warmińsko-mazurskim uczniowie i nauczyciele wrócili do szkół, by kontynuować drugą część roku szkolnego, po zakończonych feriach zimowych. Jednak nie wszędzie. W dwóch działdowskich szkołach – Zespole Szkół nr 1 oraz Zespole Szkół Zawodowych nie pojawiła się znaczna część kadry pedagogicznej. Okazało się, że ponad 60 osób nagle zachorowało i poszło na 5-dniowe zwolnienia lekarskie. Sytuacja w szkołach stała się kryzysowa. Uczniowie zasiedli w szkolnych ławach, ale nie miał kto prowadzić lekcji. Władze szkół musiały się dwoić i troić, aby zapewnić im zajęcia dodatkowe. Te prowadzili pracownicy, których nie złapał tajemniczy wirus. W ZS nr 1 było ich tylko 6, łącznie z dyrekcją. Ostatecznie w obu szkołach codziennie odbywały się zajęcia do godzin 12 oraz 13. Uczniowie mogli korzystać również z bibliotek. Frekwencja nie była jednak taka, jak podczas normalnych lekcji. Wielu uczniów przedłużyło sobie ferie o kolejny tydzień.

Więcej w dzisiejszym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!