Przedszkole nr 1 im. Jana Brzechwy przy ul. Grunwaldzkiej wznowiło dziś swoją pracę. Jest to pierwsza placówka na terenie Działdowa, która przerwała strajk. 

 - Decyzja o powrocie o pracy była podyktowana dobrem dzieci i ich opiekunów. Nauczycielki przez dwa tygodnie, biorąc udział w proteście, solidaryzowały się z całym naszym środowiskiem. Decyzja o powrocie do pracy była suwerenna, świadomie przez nie podjęta. Ja, jako dyrektor, oczywiście nie mogłam się angażować, każdy musiał rozważyć w swoim sumieniu „za" i „przeciw”. Zaważył czynnik ludzki, społeczny. Rodzice naszych dzieci maja różną sytuację zawodową czy materialną. Nie każdy mógł pozwolić sobie na tak długie siedzenie z nimi w domu. Naszą decyzję rodzice przyjęli więc z ogromnym zadowoleniem - mówi dyrektor przedszkola Małgorzata Sochocka. 

- W imieniu rodziców dziękuję nauczycielom za zrozumienie i powrót do pracy, w imieniu nauczycieli dziękuję rodzicom za zrozumienie ich postulatów strajkowych - mówi burmistrz Grzegorz Mrowiński. 

Pozostałe placówki na terenie miasta deklarują kontynuację strajku.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!