Prace związane z przebudową ulicy Grunwaldzkiej spowodowały duże utrudnienia w ruchu samochodowym w naszym mieście. Przejechanie przez Działdowo w godzinach szczytu wiąże się kilkudziesięciominutowym staniem w korkach. Miasto chce udrożnić ruch poprzez czasową zmianę organizacji ruchu na ul. Wolności, jednak nie zgadza się na to Zarząd Dróg Wojewódzkich.

Przebudowa ul. Grunwaldzkiej trwa w najlepsze. Aktualnie najbardziej zaawansowane prace trwają na odcinku od ronda przy hucie do skrzyżowania w stronę komendy policji. Z tego powodu, tuż za rondem odbywa się ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną. To tymczasowe rozwiązanie powoduje olbrzymie korki. Blokuje się nie tylko przejazd na wspominanym rondzie, ale także na tych znajdujących się kilkaset metrów dalej – przy targowisku oraz przy wiadukcie na ul. Lidzbarskiej. W godzinach szczytu szybciej można przejść przez miasto na pieszo niż przejechać samochodem. Jak relacjonują mieszkańcy, do pracy trzeba wyjechać nawet 40 minut prędzej. Inaczej, trafiając na godziny szczytu, można utknąć w korkach na kilkadziesiąt minut. W niektórych przypadkach korki dochodzą aż do ulicy Nidzickiej, która oddalona jest od remontowanej ulicy o 1.5 km.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!