Już po raz drugi Zespół Szkół Zawodowych w Iłowie-Osadzie zorganizował powiatowego hubertusa, czyli święto myśliwych oraz leśników.

Mimo że w iłowskiej szkole od bardzo dawna działa technikum leśnicze, to dnia ich patrona, czyli św. Huberta przez wiele lat nie obchodzono. Pierwszego hubertusa w murach szkoły zorganizowano rok temu. W tym roku uroczystość odbyła się w piątek, 24 listopada. Tradycyjnie rozpoczęła się mszą świętą. Dalszą część obchodów zorganizowano w szkole. Zebranych gości przywitał dyrektor placówki Jacek Markiewicz. Następnie głos zabierali m.in. starostowie Marian Janicki i Marian Brandt, wójt Sebastian Cichocki, a także przedstawiciele nadleśnictw i księża. Po części oficjalnej przyszedł czas na występy uczniów, którzy przedstawili historię oraz obyczaje łowiectwa. Zaprezentowali się również szkolni sygnaliści, a uroczystości zakończył występ sygnalistów myśliwskich z Nadleśnictwa Lidzbark. Dla wszystkich został przygotowany poczęstunek, nie mogło zabraknąć wyrobów z dziczyzny.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!