Dwa pojazdy zderzyły się w czwartek, 6 grudnia na parkingu przy jednym z działdowskich hipermarketów. W zdarzeniu brały udział kierujące pojazdami marki Toyota Rav oraz Opel Astra. Żadna z osób uczestniczących w zdarzeniu nie odniosła obrażeń. Do zderzenia pojazdów doszło podczas prawidłowego wykonywania manewru cofania przez kierującą samochodem Kia 49-latkę. Na jej pojazd najechała kierująca oplem 25-latka. Policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu Kia z uwagi na brak aktualnych badań technicznych, a kierujące autami mieszkanki Działdowa pouczyli.

Następne zdarzenie miało miejsce wieczorem na jednej z ulic w Działdowie. Kierujący samochodem osobowym marki Skoda mieszkaniec gminy Działdowo nie zachował należytej odległości od poprzedzającego go volkswagena, którym kierował mieszkaniec Działdowa, w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Policjanci ruchu drogowego ukarali sprawcę kolizji mandatem i punktami karnymi. Kierujący pojazdami byli trzeźwi i nie posiadali obrażeń.

W nocy z 6 na 7 grudnia w gminie Iłowo-Osada samochód wjechał do przydrożnego rowu. Na miejscu policjanci zastali przewrócony bokiem pojazd marki Kia, w którym nie było żadnych osób. Ustalono właściciela i kierującego pojazdem, którym okazał się 19-letni mieszkaniec Mławy, którego policjanci zastali w jednym z domów niedaleko miejsca zdarzenia. Według ustaleń policji, mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i wpadł w poślizg, w wyniku czego doszło do wywrócenia pojazdu. Mężczyzna był trzeźwy. Razem z nim pojazdem podróżowała mieszkanka Iłowa. Obojgu nic się nie stało. Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierującego pojazdem ukarano mandatem i punktami karnymi.

Policjanci z powiatu działdowskiego wyjaśniali okoliczności zdarzeń drogowych z udziałem kierujących samochodami osobowymi. Do jednego z nich doszło na trasie Truszczyny – Dębień, gdzie kierujący osobowym vw z nieustalonych przyczyn na łuku drogi zjechał na pobocze uderzając w przydrożne drzewo. Drugie miało miejsce w gminie Iłowo-Osada niedaleko skrzyżowania na Mansfeldy i Gajówki. W tym przypadku kierujący volvo wjechał do rowu.

Praca bez umów, zezwoleń, ważnych dokumentów pobytowych oraz niedopełnienie obowiązków wobec urzędu pracy. To wynik kontroli przeprowadzonej przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Olsztynie na terenie czterech firm budowlanych z powiatu olsztyńskiego i działdowskiego.

Mieszkaniec gminy Iłowo-Osada od dłuższego czasu dokuczał swoim bliskim, wszczynał awantury, podczas których wyzywał ich i groził im. Policjanci zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi, a następnie wystąpili do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec podejrzanego o znęcanie. Prokurator Rejonowy w Działdowie nakazał mężczyźnie opuścić lokal i zakazał zbliżania się do pokrzywdzonej.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!