Zakład Ubezpieczeń Społecznych wypłaca emerytury i renty w kilku terminach. Ostatnim jest 25. dzień każdego miesiąca, w grudniu przypadający w święta Bożego Narodzenia. Co zatem z osobami, które otrzymują świadczenia w tym terminie?

Zima coraz bliżej. Już teraz temperatura oscyluje około zera stopni Celsjusza, a będzie coraz zimniej. W tej sytuacji wiele osób narażonych jest na utratę życia lub zdrowia na skutek wychłodzenia organizmu. Problem ten dotyka przede wszystkim osoby bezdomne, samotne i w podeszłym wieku. Policjanci zwracają się z apelem, aby nie przechodzić obok nich obojętnie. Nasza reakcja może uratować czyjeś życie!

Andrzej Śliwiński, który posiada 100 hektarów ziemi w Sarnowie niedaleko Działdowa, zmienia koncepcję. Zamiast kurników chce budować chlewnie oraz panele fotowoltaiczne. Wszystko przez skuteczne blokowanie inwestycji przez samorządowców i mieszkańców z Kozłowa i Działdowa. Ci nie zamierzają przystać na nową propozycję i walczą dalej, tak by tereny w okolicach lasu malinowskiego nadal były enklawą zieleni.

Polaków, jak i pozostałych Słowian oraz ludy romańskie naukowcy zaliczyli do mikofilów. Zamiłowanie do zbierania i spożywania grzybów odróżnia nas od ludów germańskich, zwłaszcza Niemców, Anglików oraz Skandynawów. Do lasu wybieramy się całymi rodzinami. Spędzamy tam długie godziny, a w dobie mediów społecznościowych bardzo chętnie chwalimy się swoimi zbiorami.

Olsztyński oddział ZUS rozpoczyna wysyłkę pism do ponad 1,5 tys. osób prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą o zaległych składkach. Wszyscy Ci, którzy otrzymają taką wiadomość powinni ją dokładnie przeczytać.  Podana kwota niedopłaty w należnych składek, po 1 stycznia 2018r. będzie miała przykre konsekwencje.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!