Do 27 września można było zgłaszać swoje projekty do lidzbarskiego budżetu obywatelskiego. Do urzędu wpłynęły cztery wnioski, które pod względem formalnym sprawdziła komisja weryfikacyjna, w której skład weszli przedstawiciele rad osiedlowych, radni oraz pracownicy urzędu. Spośród zgłoszonych propozycji, wszystkie spełniły kryteria i znalazły się na liście do głosowania. Są to: zielony skwer za przychodnią zdrowia „Relaks pod chmurką”, „Bezpieczny Strażak”. Zakup ubrań specjalistycznych do działań ratowniczo – gaśniczych dla OSP Lidzbark, naturalne boisko do piłki nożnej przy obwodnicy oraz budowa zadaszenia trybuny na Stadionie Miejskim w Lidzbarku. Głosowanie potrwa do 11 października. Karty do głosowania i urny znajdują się w: Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku (parter), a także w wyznaczonych punktach mobilnych. Uprawnieni do oddania głosu są mieszkańcy zameldowani na terenie Lidzbarka, którzy najpóźniej w dniu głosowania ukończyli 16 lat. Wyniki głosowania poznamy do 25 października.

W piątek, 20 września w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Lidzbarku miał miejsce wernisaż wystawy poświęconej życiu i twórczości Edwarda Klemensa. Towarzyszyła mu promocją książki autorstwa Magdaleny Zawackiej pt.: „Edward Klemens (1939-2006)- Miłośnik Ziemi Lidzbarskiej”.

To była ostatnia impreza tematyczna w gminie Lidzbark w tym roku. Pogoda sprzyjała, więc piękniejszego zakończenia lata Wlewsk nie mógł sobie wymarzyć. Święto cebuli przyciągnęło wielu mieszkańców. Imprezę rozpoczął sołtys Cyprian Żach. Na festynie obecni byli również burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek, jego zastępca Janusz Bielecki, sekretarz Krzysztof Wieczorek, a także przewodniczący i przedstawiciele Rady Miejskiej w Lidzbarku. Dmuchana zjeżdżalnia, ścianka wspinaczkowa z symulatorem, basen z kulkami, przejażdżki konne, quady, klaun oraz mnóstwo zabaw z animatorami Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury to tylko część atrakcji przygotowanych dla całych rodzin. Wielką niespodziankę świętującym sprawiło pojawienie się na scenie niezawodnej Młodzieżowej Orkiestry Dęty OSP w Lidzbarku. Po wielu sportowo-rekreacyjnych konkurencjach wszyscy mogli posilić się słodkościami przygotowanymi przez sołtysową oraz panie z sołectwa. Zadbano też o solidny poczęstunek w postaci grillowanej kiełbaski czy cebularzy. Plenerową imprezę zakończyła wspólna zabawa pod chmurką.

Gminę Lidzbark odwiedziła sześcioosobowa delegacja z Mancomunidad de Desarrollo Condado de Huelva. Jest to ponadgminna jednostka, utworzona przez piętnaście gmin z prowincji Huelva w Andaluzji. Spotkanie odbyło się w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania.

- Głównym punktem programu wizyty były odwiedziny na nowo wyremontowanym stadionie lekkoatletycznym, który zrobił na gościach duże wrażenie. Żywo zainteresowani przebiegiem budowy całego obiektu, wyrazili chęć wynajmu stadionu dla grup sportowych z regionu Andaluzji. Liczymy na owocną współpracę – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!