W środę, 13 września w Urzędzie Miasta i Gminy w Lidzbarku doszło do podpisania umów w sprawie dofinansowania wymiany pieców.

Po raz pierwszy w historii gminy uruchomiono procedurę dofinansowania wymiany ogrzewania węglowego na proekologiczne w budynkach mieszkalnych. Uchwała określająca zasady udzielania dotacji celowej z budżetu gminy Lidzbark na zadania służące ochronie powietrza obowiązuje do 31 grudnia 2020 r., a w roku 2017 przeznaczono na jej realizację 89 000 zł. Umowy podpisano z 30 wnioskodawcami. – W bieżącym roku w wyniku naboru złożonych zostało 38 wniosków, w tym 16 wniosków na gaz, 8 wniosków na kotły opalane granulatem drzewnym i 14 wniosków na kotły opalane ekogroszkiem, z czego 4 wnioskodawców wycofało swoje wnioski, a 4 wnioski zostały odrzucone, w tym ze względu na nieuregulowany stan prawny nieruchomości – 2 wnioski, ze względu na niespełnienie wymogów formalnych – 2 wnioski – powiedział burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!