Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku nadal nie ma dyrektora. Przeprowadzony niedawno konkurs na to stanowisko nie został rozstrzygnięty. Zgłosił się tylko jeden chętny, który nie przekonał do siebie komisji konkursowej.

Przypomnijmy, iż wakat na stanowisku dyrektora MGOK-u pojawił się pod koniec 2017 roku, kiedy to ze stanowiska zrezygnowała Katarzyna Borowska, kierująca jednostką od kwietnia 2015 r. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Burmistrz Maciej Sitarek postanowił, iż pełniącym obowiązki dyrektora zostanie wieloletni pracownik ośrodka Zbigniew Mężykowski. Później przystąpiono do zorganizowania konkursu. Okazało się jednak, że zgłosił się do niego tylko jeden kandydat – Marian Kamecki, mieszkający na co dzień w miejscowości Wylazłowo. Kandydat spełniał wymagania formalne i został zaproszony na rozmowę kwalifikacyjną. Tę przeprowadził zespół powołany przez burmistrza w składzie: Janusz Bielecki (przewodniczący), Zbigniew Nosek, Michał Dzimira, Radosław Fryza oraz Grzegorz Orłowski. Kandydat nie uzyskał wymaganej liczby głosów i tym samym konkurs nie został rozstrzygnięty. Urząd zapowiada przeprowadzenie kolejnego konkursu.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!