Zawody biegowe dla dzieci, sztafeta na najkrótszym dystansie i meta nad małym jeziorkiem to trzy zmiany, które przygotowali organizatorzy zawodów Triathlon Energy w Lidzbarku. – To wszystko po to, aby jak najwięcej mieszkańców Lidzbarka i okolic mogło przyłączyć się do wspólnej rywalizacji, aktywności i zabawy – mówi Aldona Dybuk.

Sezon triathlonowy zbliża się wielkimi krokami. A co za tym idzie wielkie emocje po raz trzeci zawitają do Lidzbarka w dniach 30 czerwca – 1 lipca. W tym roku organizatorzy, firma Energy Events wspólnie z miastem przygotowali kilka zmian, które jeszcze bardziej pozwolą mieszkańcom włączyć się do zabawy. - Do tej pory zawodnicy mogli łączyć siły w sztafetach na dwóch dystansach, tych dłuższych. W 2018 roku taka możliwość będzie także na najkrótszym dystansie - mówi Aldona Dybuk, dyrektor ds. marketingu i PR Energy Events. Chodzi tu dokładnie o 1/8 Ironmana. Trzy osoby w sztafecie będą miały do przepłynięcia zaledwie 475 metrów, przejechania na rowerze 22,5 km i przebiegnięcia 5,25 km. Oczywiście w każdej z dyscyplin rywalizuje jedna osoba. Tak więc w Lidzbarku śledzić będziemy rywalizację indywidualną i drużynową na trzech dystansach. Wspomnianej 1/8 Ironamn, dwa razy dłuższym dystansie nazywanym popularnie „ćwiartką” (950 m pływania, 45 km na rowerze i 10,5 km biegu) i „połówce” (1900 m pływania, 90 km na rowerze i 21,k km biegu). To wszystko będzie działo się w niedzielę. Start o godzinie 9.

Biegi dla dzieci od roku do 15 lat
Warto jednak podkreślić, że zmagania rozpoczną się już w sobotę. W tym roku organizatorzy przygotowali zawody dla dzieci: Moller’s Energy KidsRun aż na trzech dystansach. 200 metrów biegu dla maluchów w wieku od 1 do 6 lat, 500 metrów dla dzieci od 7 do 11 roku życia i kilometr dla młodzieży w wieku od 12 do 15 lat. Na sobotę zaplanowane są także III Mistrzostwa Świata w Cross Kajakach, czyli zabawa charytatywna dla mieszkańców, zawodników i turystów na plaży miejskiej w Lidzbarku. Uczestnicy będą musieli pokonać stacje crossfitowe oraz przepłynąć odpowiedni dystans na kajaku. W każdym starcie będą brały udział dwie osoby, zgłoszenia w dniu imprezy na plaży. Zawody poprowadzi Marcin Konieczny, znany triathlonista i Wojciech Suchowiecki. Uczestnictwo w rywalizacji będzie kosztowało 5 zł od osoby. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na cel charytatywny.

Meta i zawody bliżej mieszkańców
Przez ostatnie dwa lata meta zawodów zlokalizowana była na stadionie miejskim. W tym roku organizator przeniósł finisz rywalizacji bliżej centrum miasta, a konkretniej do parku nad małym jeziorkiem. A to oznacza, że została wytyczona w tym roku nowa trasa biegowa.

Na sobotę zaplanowano jeszcze jedną niespodziankę, która z pewnością spodoba się mieszkańcom oraz zawodnikom. Jednak w tej chwili za wcześnie na jej ogłoszenie. Organizatorzy proszą o uzbrojenie się w cierpliwość, a póki co zapraszają do zapisów na www.timerecords.pl. Więcej info o zawodach można znaleźć na www.TriathlonEnergy.pl.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!