W Lidzbarku podpisano 37 umów na dofinansowania wymiany ogrzewania węglowego na proekologiczne. Łącznie na ten cel wydano ponad 110 tys. zł.

Podpisanie umów odbyło się w środę, 6 czerwca. W wyniku tegorocznego naboru złożonych zostało łącznie 45 wniosków. Jeden wniosek został odrzucony ze względów formalnych, dwa wnioski zostały złożone na jedno zadanie, w związku z czym potraktowano je jako jeden wspólny wniosek, zaś 6 wniosków zostało wycofanych. Ostatecznie do realizacji pozostało 37 wniosków, w tym 20 wniosków na gaz, 5 wniosków na pellet i 12 wniosków na ekogroszek, za łączną kwotę 110 902,89 zł. – Początkowo na realizację zadania przewidziano 50 tys. zł. Ze względu na duże zainteresowanie dotacją zdecydowaliśmy się zwiększyć środki tak, aby skorzystać z niej mogli wszyscy wnioskodawcy. – mówi burmistrz Lidzbarka Maciej Sitarek.

Udzielając dotacji na zmianę systemów grzewczych z węglowego na proekologiczne, gmina realizuje jedno z zadań Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Gminy Lidzbark, przyjętego Uchwałą Rady Miejskiej w Lidzbarku, w dniu 13 września 2016r., przyczyniające się do poprawy jakości powietrza na terenie Miasta i Gminy Lidzbark.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!