Otrzymaliśmy sygnały od czytelników, iż duży taras widokowy na ścieżce wokół jeziora w Rybnie został uszkodzony. Zaniepokojeni mieszkańcy pytali, czy korzystanie z niego jest bezpieczne. Jak się okazuje, nie ma powodów do niepokoju.

- Problem z tarasem zostanie rozwiązany w najbliższym czasie i stanowi jedynie o negatywnych efektach wizualnych. Belki oraz pokład nie uległy uszkodzeniu. Korzystanie ze ścieżki w żaden sposób nie zagraża osobom tam przebywającym – czytamy w komunikacie Urzędu Gminy.

Dodatkowo urzędnicy informują, iż przy budowie przedmiotowej ścieżki edukacyjnej zachowana została należyta staranność wykonywania zadania oraz cała inwestycja zgodna jest z projektem budowlanym. Podczas sporządzania dokumentacji technicznej bazowano na posiadanych badaniach geologicznych lecz różnorodność terenu i przekrój warstw nośnych pod każdym palem może być inna. - Po oględzinach stwierdzono, iż mogło nastąpić podmycie pali sąsiadujących poprzez wpływający do jeziora ciek wodny, a tym samym ich zagłębienie i miejscowe zaniżenie tarasu. Na całej długości ścieżki jedynie w miejscu „dużego tarasu” zauważono taką sytuację i jest to przypadek incydentalny. Trwa ustalanie sposobu i harmonogramu prac naprawczo - zapobiegawczych. Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – czytamy.

W czwartek, 15 sierpnia, w Rybnie odbyły się dożynki gminno-parafialne. Uroczystości rozpoczęły się tradycyjnie od mszy świętej. Kilka godzin później zebrani mogli obejrzeć część artystyczną, którą rozpoczęła Młodzieżowa Orkiestra Dęta pod batutą kapelmistrza Jarosława Rolkowskiego, a po niej wystąpił chór seniorek z Rybna. Potem wszyscy bawili się przy dźwiękach muzyki rozrywkowej. Na scenie wystąpili też zespół Efekt oraz Brygida i Robert Łukowscy. Impreza przebiegała w rodzinnej atmosferze. Nikt nie wyszedł z niej głodny, można się było bowiem częstować smacznymi i kolorowymi potrawami przygotowanymi przez Stowarzyszenie na rzecz Rozwoju Gminy Rybno, którymi zastawiony był dożynkowy stół.

Trzy dni trwały tegoroczne Dni Rybna. Wszyscy zgodnie twierdzą, że było to największe muzyczne święto w historii gminy. Organizatorzy zaskoczyli liczbą znanych artystów oraz dostosowaniem muzyki do upodobań mieszkańców i turystów.

W Żabinach trwają prace budowlane związane z utworzeniem Lokalnego Centrum Aktywności Społecznej. Zgodnie z założeniami będzie ono działało we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rybnie i pozwoli na wsparcie osób z terenów zagrożonych wykluczeniem społecznym w gminie Rybno oraz na świadczenie usług społecznych poprzez specjalne dopasowane plany aktywności w zależności od charakteru grupy odbywającej zajęcia.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!