W piątek, 17 listopada w Dębieniu odbyła się uroczystość otwarcia klubu seniora zorganizowana przez radę sołecką oraz sołtysa wsi Dębień – Grzegorza Januszewskiego.

Klub Senior Plus powstał w dawnej remizie strażackiej w Dębieniu. Modernizacja i dostosowanie obiektu do nowej funkcji kosztowały 160 tys. zł. Gmina wyłożyła z własnej kieszeni 40 tys. zł, a 130 tys. zł dostała z rządowego programu Senior Plus. Uroczystość otwarcia poprowadził sołtys wraz z sekretarz gminy Jolantą Jendrycką. Grzegorz Januszewski przybliżył zarys budowy i powstania remizy, świetlicy wiejskiej i Klubu Seniora. – Ponad 50 lat temu inaczej się wszystkim żyło, trudniejsze były to czasy. Pamiętają je dobrze nasi seniorzy – strażacy. Strażacy, bo to właśnie oni najczęściej kierowali wtedy swe kroki do gminy. Dlaczego do gminy? Bo pragnęli, by w Dębieniu zbudowano remizę – mówił sołtys. Następnie przedstawiciele wielu środowisk z gminy i województwa przecięli symboliczną wstęgę. Potem odbyła się część artystyczna przygotowana przez dzieci ze Szkoły Podstawowej w Rumianie oraz pokaz zapaśniczy zawodników z GSZS Delfin Rybno.

- We wsi Dębień w gminie Rybno mieszka nieco ponad 300 osób, co piąta jest na emeryturze. W takich miejscowościach nie ma restauracji, nie ma kin, nie ma możliwości spotkania się w jakimś publicznym miejscu. Musimy coś takiego stworzyć – mówił Tomasz Węgrzynowski, wójt gminy Rybno. – Czasami osobom starszym trudno znaleźć siły na to, żeby normalnie funkcjonować, żeby wyjść z domu, żeby spotkać się z ludźmi. Taki klub czy taki dom stwarza ku temu możliwości – dodał Artur Chojecki, wojewoda warmińsko-mazurski. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!