Budowę powstających jak grzyby po deszczu kurników da się zablokować. Pokazali to włodarze oraz społeczność gminy Rybno, którzy przez trzy lata walczyli z inwestorem, chcącym postawić 20 kurników w Gralewie Stacji. Dziś już wiemy, że batalię wygrali.

Wójt gminy Rybno Tomasz Węgrzynowski 11 czerwca 2018 roku wydał drugą negatywną decyzję odmawiającą wyrażenia zgody na realizację przedsięwzięcia polegającego na budowie i eksploatacji 20 kurników do ściółkowego chowu drobiu – brojlera kurzego o łącznej licznie ponad miliona stanowisk na cykl. Miały się one znajdować w Gralewie-Stacji, niedaleko domów mieszkalnych. Inwestor nie odwołał się w terminie od decyzji, tym samym stała się ona ostateczna. Oznacza to, iż wójt Tomasz Węgrzynowski oraz wszyscy zaangażowani w sprawę wygrali ponad 3-letnią batalię z inwestorem i skutecznie zablokowali powstanie ferm.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!