Pod koniec września (21-22) odbyły się w Tarnowie mistrzostwa Polski młodzików w lekkoatletyce. Na pięknym stadionie spotkało się ponad 800 zawodniczek i zawodników reprezentujących ponad 200 klubów z całej Polski. Bardzo wysoki poziom sportowy w wielu konkurencjach stworzył niepowtarzalny klimat sportowej rywalizacji. Jednym z zawodników uczestniczących w tej imprezie był młody mieszkaniec Lidzbarka Dawid Palkowski urodzony w 2004 roku, startujący w tych zawodach na 100 i 300 metrów.

W eliminacyjnym biegu na 100 m zajął drugie miejsce ze znakomitym wynikiem 11,26 s. Był to jeden z najszybszych biegów w tej konkurencji w historii mistrzostw Polski młodzików. W finale ostatecznie uplasował się na 4. miejscu z wynikiem 11,59 sek. Mocny ,przeciwny wiatr 2m/sekundę nie był korzystny przy jego niskiej wadze ciała. Do brązowego medalu zabrakło 0,08 s. W biegu na 300 metrów zajął 5. pozycję z wynikiem 36,44 s. W obydwu konkurencjach wypełnił normę na drugą państwową klasę sportową w obydwu konkurencjach.

- Jest jedynym sprinterem w kraju, któremu w tym sezonie to się udało. Należy wspomnieć, że Dawid zajmuje w tym sezonie na listach ogólnopolskiego rankingu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki bardzo wysokie pozycje w kategorii młodzików. I tak na 100 m jest drugi na krajowej liście z wynikiem 11,26 s, na 200 m jest pierwszy z wynikiem 22,97 s, a na 300 m plasuje się na szóstym miejscu z wynikiem 36,44 s. Są to aktualne rekordy życiowe Dawida. Przed nim nowe cele w kategorii juniora młodszego na mistrzostw Polski w 2020 roku. Życzymy mu dużo sukcesów w nowym sezonie.

Nie zwalnia tempa drużyna piłkarzy MKS Działdowo. W niedzielnym meczu w Złotowie strzeliła gospodarzom cztery bramki, tracąc jedną. Gorzej zagrały dwie pozostałe drużyny z naszego powiatu. Iskra Narzym uległa wysoko w Rudzienicach, a Wel Lidzbark przegrał na własnym boisku z Zamkiem Kurzętnik. MKS zajmuje w tabeli 4. miejsce z dorobkiem 10 punktów i traci do Radomniaka 3 punkty, a do wicelidera z Rudzienic jeden punkt. Iskra jest na pozycji ósmej i ma 5 punktów, Wel spadł na ostatnie miejsce w tabeli i ma tylko jeden punkt.

Druga kolejka superligi tenisa stołowego rozegrana została, prawie w komplecie (rozegrano cztery mecze), na stadionie PGE Narodowy w Warszawie. Nasz Dekorglass spotkał się z aktualnym mistrzem Polski Bogorią Grodzisk Mazowiecki i wziął rewanż za porażkę z czerwca w meczu finałowym mistrzostw Polski w Gdańsku. Tym razem nasza drużyna okazała się lepsza i po morderczym meczu wygrała 3:2. Po pierwszym, wygranym pojedynku Vrablika z Badowskim i to w pięknym stylu, wydawało się, że w drugiej walce Shihao Wei zdobędzie bez trudu kolejny punkt w pojedynku z Siruckiem. Niestety nasz zawodnik zawiódł i uległ Czechowi grającemu w Bogorii 1:3.

Więcej w aktualnym wydaniu TD. 

Od 30 sierpnia do 1 września rozegrywano w Rzeszowie mistrzostwa Polski w kategorii juniorek i juniorów w szachach szybkich i błyskawicznych. Wśród 1100 grających była także Lena Zarębska z Działdowa. Nasza młoda szachistka od kilku już lat należy do czołówki krajowej, ale na ostatnich mistrzostwach Polski zagrała rewelacyjnie. Wśród finalistek w wieku do lat 16 w szachach szybkich uzyskała wynik 9 punktów na 11 partii, zdobywając tytuł mistrzyni Polski. Tuż za Leną uplasował się aktualna mistrzyni Europy Patrycja Waszczuk (Międzyrzecz Podlaski), która zdobyła 8,5 pkt. Startując w turnieju w szachach błyskawicznych nasza zawodniczka zajęła 7. miejsce, uzyskując 8,5 pkt. z 13 rozegranych partii, zwyciężyła Patrycja Waszczuk.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!