Początek nowego roku to czas podsumowań ciekawych wydarzeń. Jedną z interesujących inicjatyw społecznych, które pojawiły się terenie naszego miasta, był parkrun, czyli cotygodniowe spotkania miłośników biegania.

Parkrun to cykliczne i bezpłatne biegi na dystansie 5 km z pomiarem czasu. Odbywają się w każdą sobotę o 9.00 rano. Działdowo jest jedną z 52 miejscowości w Polsce, gdzie prowadzona jest ta inicjatywa. W organizację każdego biegu zaangażowani są wolontariusze, którzy dbają o przygotowanie trasy, rozgrzewkę, mierzą czas i tworzą miłą atmosferę na mecie. Średnio każdy bieg przygotowuje 10 wolontariuszy. Biegi parkrun przeznaczone są dla każdego bez względu na biegowy staż, uzyskiwane rezultaty czy wiek. Udział w biegach jest bezpłatny na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie parkrun. Otrzymany kod pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji parkrun na świecie. Uzyskane rezultaty zapisywane są w profilach uczestników i przesyłane na ich adres poczty elektronicznej.

- Odkąd ruszyliśmy z działdowską lokalizacją parkrun, a było to dokładnie 12 sierpnia, wiele się działo. Pewnie dla każdego nasze cosobotnie spotkania znaczą coś innego – dla jednych to część treningu, dla innych to czas spotkania w miłym towarzystwie czy wreszcie moment zmagania się z własnymi możliwościami i biciem własnych rekordów. W 2017 roku na trasie w malinowskim lesie spotkaliśmy się 21 razy, we wszystkich biegach wzięło łącznie 145 biegaczy i biegaczek. Razem przebiegliśmy 3455 km i ustanowiliśmy 178 osobistych rekordów życiowych. Średnio w każdym biegu wzięło udział 32 uczestników, rekordowa frekwencja była oczywiście na otwarciu – 54. Mamy nadzieję, że wiosną ten rekord pobijemy – mówi Marzena Nąć.

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!