W piątek, 16 marca we francuskiej miejscowości Angers drużyna działdowskiego Dekorglassu rozegrała pierwszy mecz półfinałowy w ramach rozgrywek Pucharu ETTU.

Mecz rozpoczął się fantastycznie dla działdowian, pierwszą walkę spotkania wygrał Jiri Vrabli ze szwedzkim tenisistą, grającym w drużynie francuskiej. Kiedy wydawało się, że Chun Ting Wong dołoży drugi punkt, stało się to, czego kibice na pewno się nie spodziewali. Lider działdowskiej drużyny uległ rywalowi, także Szwedowi, grającemu w Angers. W trzecim pojedynku gładko rozprawił się z Brazylijczykiem z zespołu francuskiego Wang Yang, pokonując rywala bez starty seta. Nadzieję na pewne zwycięstwo za 3 punkty dawał Wang, który w drugim swoim pojedynku spotkał się z zawodnikiem, którego pokonał Vrablik. Niestety, nasz as atutowy ponownie nie sprostał rywalowi i w meczu zrobiło się remisowo po czterech rozegranych walkach. O wszystkim rozstrzygnął ostatni pojedynek meczu, w którym Vrablik dawał nadzieję na zwycięstwo. Niestety, w swoim drugim pojedynku nasz zawodnik, choć stawiał duży opór rywalowi, jednak przegrał, nie wygrywając nawet jednego seta. Porażka na terenie rywala 2:3 daje jednak szansę na awans do finału tych rozgrywek. W Działdowie, w sobotę, 7 kwietnia trzeba jednak wygrać 3:0 lub 3:1, aby awansować bez problemu. Zwycięstwo 3:2 naszej drużyny spowoduje, że o wszystkim mogą decydować małe punkty, a te na chwilę obecną są korzystne dla Francuzów 10:8. Nasza porażka w Działdowie spowoduje awans do finału drużyny z Francji. W meczu tym naszą drużynę dopingowało dwóch kibiców, którzy aktualnie mieszkają we Francji, były piłkarz Startu Marek Wyżlic oraz Jacek Gruszka.

Vailante Sports Angers TT – Dekorglass 3:2
Jon Persson – Jiri Vrablik 1:3 (11:8, 13:15, 5:11, 5:11)
Jens Lunquist – Chun Ting Wong 3:1 (11:9, 11:6, 6:11, 11:7)
Thiago Monteiro – Wang Yang 0:3 (7:11, 3:11, 5:11)
Jon Persson – Chun Ting Wong 3:1 (12:10, 11:7, 4:11, 11:6)
Jens Lunquist – Jiri Vrablik 3:0 (11:9, 14:12, 11:9)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!