W dniach od 9 do 11 marca odbyła się 18. edycja Międzynarodowego Halowego Turnieju Baseballu –„Działdowo Cup 2018”. Niemal 300 zawodników z 5 krajów walczyło o puchar prezydenta RP Andrzeja Dudy.

W tym roku turniej rozgrywany był w 2 halach sportowych w Działdowie i Narzymiu, gdzie 19 drużyn (11 zagranicznych i 8 z Polski) rozegrało blisko 60 spotkań. Poziom zawodów był bardzo wysoki. Liczące się w Europie zespoły z Białorusi, Ukrainy, Litwy i Mołdawii nadawały ton rozgrywkom baseballowym. Kroku dotrzymywali im gospodarze - drużyna Yankees Działdowo, która zajęła 8. miejsce. W finale znalazły się zespoły z Białorusi. Po zaciętej walce złoty medal i puchar prezydenta RP zdobył zespół Sugar Storm Skidel, który pokonał swoich kolegów ze stolicy BK Mińsk (9:1). Brązowy medal otrzymała drużyna Desant Mikołajów, która zwyciężyła z zespołem Wild Wolves Kijów. Warto dodać, że podczas uroczystości otwarcia i zakończenia turnieju wystąpiły formacje tańca Sensation i InMotion z Fresh Flow Dance Academy. W trakcie konkursu na instrumentach perkusyjnych grały dziewczęta z Olsztynka, śpiewał chór Our Voice, a rycerze z zamków nidzickiego i działdowskiego (Piotr Cherkowski, Jarosław Komoszyński, Kamil Świątek) zaprezentowali sposoby walk na miecze.

Składy działdowskich zespołów
Yankees Działdowo I: Nikodem Borowski, Damian Skolmowski, Tomasz Skolmowski, Adam Wityczyn, Kacper Legęza, Michał Łuniewski, Kacper Ulatowski, Michał Ismer, Antoni Maier, Mikołaj Orpel, Aleksander Stanisławski – trenerzy Zdzisław Ziółkowski, Andrzej Krzykowski

Yankees Działdowo II: Oskar Zero, Filip Nowakowski, Bartosz Wiśniewski, Jakub Jedwabnik, Cezary Karpiński, Miłosz Chmielewski, Igor Piotrowicz, Łukasz Wiśniewski, Dominik Sumiła, Mateusz Łuczak, Julia Chojnacka, Miłosz Chmielewski, Wiktor Kowalski, Igor Tyska, Piotr Sobiewski - trenerzy Maciej Lipiński, Aneta Prusak, Marcin Morawski

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Długa 9 a, 06-500 Mława
23 654 38 32
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!