Drużynie piłkarskiej Działdowa w rozgrywkach klasy B idzie znakomicie. Piąte rozegrane spotkanie i piąte zwycięstwo. W sobotę, 15 września na odnowionym działdowskim stadionie, po raz pierwszy przed własną publicznością, zaprezentowali się nasi piłkarze.

Nie tylko zresztą oni, ale także władze tego klubu. Dla kibiców przygotowany był poczęstunek, była pyszna grochówka i kiełbaski z grilla. Ponad dwa lata bez seniorskiej piłki w Działdowie zrobiło swoje. Kibice byli bardzo stęsknieni i przybyło ich prawie pół tysiąca. Więcej było jedynie na meczu Startu z Orłami Górskiego, w maju 2007 roku. Wówczas przybyło na działdowski stadion ponad 1200 sympatyków piłki. Spotkanie MKS z Żakiem Jamielnik rozpoczęło się znakomicie, już w 52 sekundzie meczu nasza drużyna objęła prowadzenie. Na listę strzelców wpisał się Piotr Czarnecki. Kibice spodziewali się kolejnych bramek, a tu coś się nagle zacięło. Nasza drużyna do końca pierwszej połowy grała bardzo niemrawo, jakby sparaliżowana tak dużą liczbą kibiców. Strzały były niecelne i gra się nie kleiła. Druga połowa wynagrodziła ten niedostatek bramkowy. Gole zaczęły wreszcie padać. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Piotr Czarnecki w 55. minucie meczu. Drugim zawodnikiem, który wpisał się na listę strzelców był Łukasz Szymański, zdobywając gola w 67. minucie gry. Trzy minuty później czwartego gola dla MKS zdobył Cezary Pieckowski, który strzałem z dalszej odległości przelobował bramkarza z Jamielnika. W 74. minucie gola kolejnego strzelił Sławomir Cybulski. W 85. minucie padła kolejna bramka dla działdowian. Ta bramka także zasługuje na podkreślenie, strzał w wykonaniu Oskara Pieckowskiego został oddany z dalszej odległości. Krótko przed końcowym gwizdkiem sędziego nastąpiło przewinienie w polu karnym gości i sędzia zarządził rzut karny. Do piłki podszedł Adrian Bąbalicki i pewnym uderzeniem ulokował ją w siatce bramki Jamielnika, ustalając końcowy wynik meczu na 7:0. W najbliższą niedzielę drużyna MKS grać będzie w Ostródzie z rezerwami Sokoła.

MKS grał w składzie: Kamil Molski, Leszek Pieckowski (80-Krzysztof Pieckowski), Adrian Bąbalicki, Kacper Bąbalicki (60-Jakub Sobotka), Marcin Rzymowski (70-Szymon Gęsicki), Cezary Pieckowski, Oskar Pieckowski, Bartosz Sobotka (80-Krzysztof Kościński), Norbert Blank (60-Adam Pawlaczyk), Łukasz Szymański (70-Szymon Gęsicki), Piotr Czarnecki (70-Sławomir Cybulski)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!