To był wymarzony początek w rozgrywkach Ligi Mistrzów w tenisie stołowym działdowskiego Dekorglassu. W pierwszym meczu edycji 2018/19 działdowianie pokonali do zera austriackiego mistrza.

Pierwsza walka zgodnie z oczekiwaniem zakończyła się wygraną Chun Ting Wonga bez starty seta w spotkaniu z Szudim z Węgier. Dwie pierwsze partie były jeszcze dość wyrównane, ale w trzeciej nasz zawodnik rozjechał rywala, pozwalając mu na zdobycie zaledwie dwóch punktów. W drugim pojedynku Wang Yang po pierwszej wygranej partii z Parkiem z Korei doznał porażki w drugiej, ale w następnych dwóch już był lepszy. W czwartym secie rozjechał rywala, który zdobył tylko cztery punkty. W trzecim pojedynku walka była szczególnie zacięta. Grający trener działdowskiej drużyny Jiri Vrablik nie chciał być gorszy od swoich podopiecznych i musiał rozegrać aż pięć setów, by ostatecznie okazać się lepszym od Kozula ze Słowenii. Zawodnicy na przemian wygrywali swoje pojedynki w czterech setach. Dopiero piąta partia rozstrzygnęła o końcowym sukcesie Vrablika. To był wymarzony początek w rozgrywkach Ligi Mistrzów.

Dekorglass – SPG Walter Wels 3:0
Chun Ting Wong – Adam Szudi 3:0 (11:8, 11:8, 11:2)
Wang Yang – Ganghyeon Park 3:1 (11:9, 9:11, 11:7, 11:4)
Jiri Vrablik – Deni Kozul 3:2 (12:10, 2:11, 11:7, 9:11, 11:4)

Tygodnik Działdowski

Szukasz skutecznej reklamy prasowej? Decydując się na reklamę w „Tygodniku Działdowskim" docierasz do mieszkańców powiatu działdowskiego, a także ościennych gmin.
ul. Ściegiennego 2, 06-400 Ciechanów
redakcjad@tygodnik-dzialdowski.pl

Newsletter

Zapisz się i bądź na bieżąco!